Fresh Gas Cooker Hummer 90x60 ST Digital - Air Fryer
Fresh Hummer Cooker – 90 cm
Key Specifications:
Size: 90 × 60 cm
Number of Burners: 5 Gas Burners
Burners: 100% Italian
Color: Stainless Steel
Design: Whith a Glass Cover
Cooker Features
Single control knob for both oven and grill operation
Full stainless steel body
Heavy-duty cast iron pan supports
100% Italian full safety system for all burners
Full auto ignition for all burners
CUP Burners
Oven Features
Big oven
Equipped with a fan for optimal hot air distribution
Built-in thermostat for precise temperature control
Digital timer for convenience and accuracy
Interior oven light for clear visibility
Full safety system for oven and grill
Full glass oven door for easy cleaning
grill
Adjustable legs for added height and stability
Dimensions (cm)
Width × Height × Depth: 90 × 85 × 60
Additional Information
Country of Origin: Egypt
Warranty: 5 Years Full Free Warranty
| Brand | Fresh |
|---|---|
| External Unit Warranty | 5 years |
| Internal Unit Warranty | 5 years |
| Safety | Yes |
| Oven Fan | Yes |
| Cup Burners | Yes |
| Model Name | Hummer Stainless AF |
| Model Code | 500014442 |
| Warming Drawer | Yes |
| Color | Stainless |
| Height | 85 cm |
| Width | 90 cm |
| Depth | 60 cm |
-
Fresh Gas Cooker Hummer ST 80x55Special Price EGP 18,002.24 Regular Price EGP 22,225.00 -
-
Fresh Gas Cooker Matrix Touch 90x60Special Price EGP 21,971.25 Regular Price EGP 27,125.00 -
Fresh Gas Cooker Hummer Hydraulic Mirror 90x60 Digital TouchSpecial Price EGP 23,004.00 Regular Price EGP 28,400.00 -
Fresh Gas Cooker Hummer 90x60 ST Digital HydraulicSpecial Price EGP 22,372.20 Regular Price EGP 27,620.00 -
-
-
-
-
-
-
Fresh Gas Cooker Professional Black Control 90Special Price EGP 20,991.15 Regular Price EGP 25,915.00