Fresh Refrigerator 397 Liters - Black Matt / FNT-BR470 BMB
Special Price
EGP 22,436.00
Regular Price
EGP 28,400.00
In stock
Only 5 left
SKU
500019665
Fresh Refrigerator 397 Liters - Black Matt
Capacity: 397 Liters
Refrigerator Doors: 2
Refrigerator Color: Black Matt
Air Flow System
For Perfect Distribution and Equal Rapid Cooling
Bio Shield Rubber Frame
For a Longer Expected Lifespan, with Easy Dismantling and Assembling for Cleaning Purposes
Power Efficiency
High Efficiency and Less Electricity Consumption
- Environmentally Friendly Refrigerator
- Noise Repellent Design
- Rapid Cooling in Short Time Periods
- Durable Tempered Glass Shelves
- Fruits and Vegetables Storage Drawer for Freshness
- LED Light inside the Refrigerator Cabinet
- 10 Years Full Free Warranty
- Country of Origin: Egypt
Shop Now Fresh Refrigerators through our Official Fresh Online Website
| Brand | Fresh |
|---|---|
| External Unit Warranty | 10 years |
| Internal Unit Warranty | 10 years |
| Voltage Control | Yes |
| Model Name | FNT-BR470 BMB |
| Model Code | 500019665 |
| Color | Black |
| Height | 1755 mm |
| Width | 655 mm |
| Depth | 635 mm |
| Material of Shelves | Glass |
| Capacity | 397 Liters |
Write Your Own Review




