Fresh Refrigerator 369 Liters - Silver / FNT-BR 400 BS
Fresh Refrigerator 369 Liters - Silver
Capacity: 369 Liters
Refrigerator Doors: 2
Refrigerator Color: Silver Stainless Steel
Air Flow System
For Perfect Distribution and Equal Rapid Cooling
Bio Shield Rubber Frame
For a Longer Expected Lifespan, with Easy Dismantling and Assembling for Cleaning Purposes
Movable Ice Unit
For trouble-free storing and moving the Ice Tray
Power Efficiency
High Efficiency and Less Electricity Consumption
- Environmentally Friendly Refrigerator
- Noise Repellent Design
- Rapid Cooling in Short Time Periods
- Durable Tempered Glass Shelves
- Fruits and Vegetables Storage Drawer for Freshness
- LED Light inside the Refrigerator Cabinet
- 10 Years Full Free Warranty
- Country of Origin: Egypt
Shop Now Fresh Refrigerators through our Official Fresh Online Website
| Brand | Fresh |
|---|---|
| External Unit Warranty | 10 years |
| Internal Unit Warranty | 10 years |
| Voltage Control | Yes |
| Number of doors | 2 |
| Model Name | FNT-BR400BS |
| Model Code | 500006953 |
| Color | Silver |
| Height | 1662 mm |
| Width | 650 mm |
| Depth | 635 mm |
| Capacity | 369 Liters |



