Fresh Refrigerator 329 Liters Flat Door - Stainless / FNT-BS370 KT (FLD)
Fresh Refrigerator 329 Liters Flat Door - Stainless
Capacity: 329 Liters
Refrigerator Doors: 2
Refrigerator Color: Stainless
Air Flow System
For Perfect Distribution and Equal Rapid Cooling
Ion Plasma Filter
For Getting Rid of Foul Odours and Preventing Bacterial or Fungal Presence, while Reserving Food for Longer Periods
Bio Shield Rubber Frame
For a Longer Expected Lifespan, with Easy Dismantling and Assembling for Cleaning Purposes
Movable Ice Unit
For trouble-free storing and moving the Ice Tray
Power Efficiency
High Efficiency and Less Electricity Consumption
- Environmentally Friendly Refrigerator
- Noise Repellent Design
- Rapid Cooling in Short Time Periods
- Durable Tempered Glass Shelves
- Fruits and Vegetables Storage Drawer for Freshness
- LED Light inside the Refrigerator Cabinet
- 10 Years Full Free Warranty
- Country of Origin: Egypt
Shop Now Fresh Refrigerators through our Official Fresh Online Website
| Brand | Fresh |
|---|---|
| External Unit Warranty | 10 years |
| Internal Unit Warranty | 10 years |
| Plasma Ionizer Filter | Yes |
| Ice Maker | Yes |
| Voltage Control | Yes |
| Model Name | FNT-BS370 KT (FLD) |
| Model Code | 500022515 |
| Color | Stainless |
| Height | 1572 mm |
| Width | 650 mm |
| Depth | 635 mm |
| Material of Shelves | Glass |
| Capacity | 329 Liters |




