Fresh Gas Cooker Hummer Stainless 90x60 Digital
Special Price
EGP 20,991.15
Regular Price
EGP 25,915.00
Out of stock
SKU
500003514
Fresh Hummer Cooker
Cooker Size: 90 × 60 cm
Number of Burners: 5 gas burners
Burners: 100% Italian
Color: Stainless steel
Design: With a Glass Cover
Cooker Specifications:
Single knob to operate oven and grill
Full stainless steel cooker
Cast iron pan supports
Full safety system for burners (100% Italian)
Full Self- ignition for burners
CUP Burners
Oven Specifications:
Spacious and large oven
Fan-assisted oven for optimal heat distribution
Thermostat for temperature control
Digital timer
Internal lighting for better visibility
Full safety system for oven and grill
Full glass oven door, easy to clean
grill
Equipped with adjustable legs
Dimensions (cm): 90 × 85 × 60
Country of Origin: Egypt
Warranty: 5 years full free warranty
| Brand | Fresh |
|---|---|
| External Unit Warranty | 5 years |
| Internal Unit Warranty | 5 years |
| Safety | Yes |
| Oven Fan | Yes |
| Cup Burners | Yes |
| Model Name | Hummer Stainless |
| Model Code | 500003514 |
| Warming Drawer | Yes |
| Color | Stainless |
| Height | 85 cm |
| Width | 90 cm |
| Depth | 60 cm |
Write Your Own Review
Only registered users can write reviews. Please Sign in or create an account
Related Products
Check items to add to the cart or
-
-
-
-
Fresh Gas Cooker Hummer Hydraulic Mirror 90x60 Digital TouchSpecial Price EGP 23,004.00 Regular Price EGP 28,400.00 -
Fresh Gas Cooker Hummer 90x60 ST Digital HydraulicSpecial Price EGP 22,372.20 Regular Price EGP 27,620.00 -
-
-
-
-
-
-
Fresh Gas Cooker Professional Black Control 90Special Price EGP 20,991.15 Regular Price EGP 25,915.00