Fresh Gas Cooker Hummer 90x60 ST Digital Hydraulic
Special Price
EGP 22,921.84
Regular Price
EGP 29,015.00
In stock
Only 5 left
SKU
500016949
Fresh Hummer Touchscreen Cooker
Cooker Size: 90 × 60 cm
Number of Burners: 5 gas burners
Burners: 100% Italian
Cooker Color: Stainless steel
Design: Glass cover
Control: Touchscreen
Cooker Features:
Single knob to operate oven and grill
Fully stainless steel surface
Burner supports made of cast iron
Full safety for burners (Italian 100%)
Self- ignition for all burners
CUP Burners
Oven Features:
Big oven
Fan-assisted for optimal heat distribution
Cooling fan inside the oven
Thermostat for precise temperature control
Internal lighting for clear visibility
Full safety for oven and grill
Hydraulic oven door, full glass, easy to clean
Grill
Legs to raise the cooker
Dimensions (cm): 90 × 85 × 60
Country of Origin: Egypt
Warranty: 5 years full free warranty
| Brand | Fresh |
|---|---|
| External Unit Warranty | 5 years |
| Internal Unit Warranty | 5 years |
| Safety | Yes |
| Oven Fan | Yes |
| Cup Burners | Yes |
| Model Name | Hummer Stainless Hydraulic |
| Model Code | 500016949 |
| Warming Drawer | Yes |
| Color | Stainless |
| Height | 85 cm |
| Width | 90 cm |
| Depth | 60 cm |
Write Your Own Review










